چگونه لوح عین امام علی علیه السلام را خودمان بسازیم

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل 

 

برای ساختن لوح عین امام علی علیه السلام که لوح بسیار با ارزشیست چند نکته باید توجه شود

برای ساختن این لوح با عظمت دانستن چند نکته ضروریست 1. بهترین زمان برای حک این لوح دهه اول ماه قمری ست 2. بهترین روز در دهه اول ماه قمری پنج شنبه و جمعه می باشد . 3. بهترین ساعت نیم ساعت قبل از ظهر و نیم ساعت بعد از ظهر روز پنج شنبه و جمعه می باشد . 4 بهترین فلز برای حک این لوح گرانقدر فلز برنج است .

برای حک این لوح نیاز به ورق فلز برنج هست که در بازار هر شهر پیدا می شود و عمدتا سماور سازیها این فلز را بکار میگیرند بعد از تهیه فلز برنج با یکی از عزیزانی که دستگاه حکاکی با لیزر بر فلز را را دارند صحبت میکنید و در بهترین ساعت و زمان انرا حک می کنید و بهتر است هنگام حک با وضو و طهارت باشید و دستگاه حکاکی با لیزر طوری قرار گرفته باشد که شما که میستید رو به قبله باشید و مشغول خواندن ایت الکرسی باشید و اگر بشود عود شیرین را در ان فضا دود کنید.

این لوح با ارزش و گرانقدر که طراح خوش ذوق و خوش توفیقش مشخص نیست که بر روان بلندش صلوات و درود میفرستم بدین صورت طراحی شده است که نام علی ولی الله به طرز بسیار زیبا در میانه ان نوشته شده است و در قسمت راست بالای لام ان ایات 1و 2 سوره فتح و چند حرف از حروف مقطعه قران و در قسمت چپ لام ان ایات 5و6 سوره طه و چند حرف از حروف مقطه قران قرار گرفته است و در میانه عین ان دعای ناد علی نوشته شده است و در حاشیه بیرونی عین ان حروف ابجد قرار گرفته است و در قسمت بالای ان کلمه طلح و در پایین ان کلمه هلح حک شده است و جهت اشنایی با اثار فوق العاده عجیب این طرح توصیه می کنم شرح ذیل را حتما حتما بخوانید:

إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُبِينًا ﴿۱

لِيَغْفِرَ لَكَ اللَّهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَمَا تَأَخَّرَ وَيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكَ وَيَهْدِيَكَ صِرَاطًا مُسْتَقِيمًا ﴿۲﴾ سوره فتح

الرَّحْمَنُ عَلي الْعَرْشِ استَوَي‏(5) لَهُ مَا في السمَوَتِ وَ مَا في الأَرْضِ وَ مَا بَيْنهُمَا وَ مَا تحْت الثرَي‏(6)سوره طه
حروف مقطعه

در ابتدای 29 سوره از سوره های قرآن ، یک یا چند حرف از حروف الفبا وجود دارد ، که مجموعا 78 حرف است که با حذف مکررات ، 14 حرف می شود . یعنی نصف حروف هجاء که 28 حرف است . این حروف ( واقع در اوایل سوره ها ) را « حروف مقطعه » گویند . یعنی حروفی که پیش هم چیده شده اند اما کلمه ای را تشکیل نداده اند . اگرچه در کتابت سرهم نوشته شوند ، ولی در قرائت ، جدا از هم خوانده می شوند ، مانند« ا ل م ص » . مجموع حروف چهارده گانه عبارتند از : ( أ . ح . ر . س . ص . ط. ع . ق . ک . ل . م . ن . ه . ی ) . بدر الدین زرکشی گوید : « از ترکیب این حروف می توان این جمله را ساخت : « نص حکیم قاطع له سر » . فیض کاشانی جمله « صراط علی حق نمسکه » را ساخته است . سوره هایی که در ابتدای آن ها حروف مقطعه قرار دارند عبارتند از:

ردیف/سوره/حروف مقطعه

1/بقره/الم/

2/آل عمران/الم

3/اعراف/المص

4/یونس/الر

5/هود/الر

6/یوسف/الر

7/رعد/المر

8/ابراهیم/الر

9/حجر/الر

10/مریم/کهیعص

11/طه/طه

12/شعراء/طسم

13/نمل/طس

14/قصص/طسم

15/عنکبوت/الم

16/روم/الم

17/لقمان/الم

18/سجده/الم

19/یس/یس

20/ص/ص

21/غافر/حم

22/فصلت/حم

23/شوری/حم عسق

24/زخرف/حم

25/دخان/حم

26/جاثیه/حم

27/احقاف/حم

28/ق/ق

29/قلم/ن

ابجد بر سه نوع است: كبير، صغير، و وسيط. ابجد كبير از عدد يك تا هزار است كه به بيست و هشت حرف در زبان عربي به ترتيب زير تقسيم شده است:

الف = 1؛ ب = 2؛ ج = 3؛ د = 4؛ ه= 5؛ و= 6؛ ز = 7؛ ح = 8؛ ط. = 9؛ ي = 10؛ ك = 20؛ ل = 30؛ م = 40؛ ن = 50؛ س = 60؛ ع = 70؛ ف = 80؛ ص = 90؛ ق = 100؛ ر = 200؛ ش = 300؛ ت = 400؛ ث = 500؛ خ = 600؛ ذ = 700؛ ض = 800؛ ظ = 900؛ و غ = 1000 (بدين ترتيب، به‌ طور مثال، "علي" برابر 110 است: ع= 70، ل = 30، و ي = 10).

در باب معنای این گروه از کلمات در حدیثی معتبر که علامه مجلسی آن را نقل فرموده است، از امام محمد باقر (ع) نقل شده که ایشان فرموده اند: چون حضرت عیسی (ع) متولد گردید، در طی یک روز آنقدر رشد می نمود که اندازه ی رشد کودکان در طی دو ماه بود و چون هفت ماه از تولد عیسی (ع) گذشت، حضرت مریم او را به مکتب خانه و نزد معلم راهی گردانید...
پس معلم به او گفت: بگو «ابجد».
عیسی (ع) سر بالا کرد و فرمود: می دانی معنای «ابجد» چیست؟
معلم تازیانه ای بالا برد تا او را تنبیه نماید، و در آن حال عیسی (ع) فرمود: ای معلم؛ مرا مزن، اگر می دانی بگو، و اگر نمی دانی از من بپرس تا به تو معنای آن را بگویم.
پس معلم گفت: بگو.
عیسی (ع) فرمود: «الف» آلاء و نعمت های خداست؛
«با» بهجت و صفات کمالیه ی خداست؛
«جیم» جمال الهی است؛
«دال» دین خداست؛
«ها» هول جهنم است؛
«واو» اشاره است به «ویلٌ لاَهل النار» یعنی وای بر اهل جهنم؛
«زا» زفیر و فریاد جهنم است و خروشیدن آن بر عاصیان؛
«حطی» یعنی کم می شود و برطرف می گردد گناهانِ استغفارکنندگان؛
«کلمن» کلام خداست و یعنی کلمات و وعده های خداوند بر حق است؛
«سعفض» یعنی در قیامت صاعی را نسبت به صاعی و وزن هر عملی را براساس میزان آن عمل پاداش می دهند؛
«قرشت» یعنی همه در قبرها می باشند و در قیامت زنده می گردند.
معلم پس از شنیدن این سخنان روی کرد به حضرت مریم و فرمود: ای بانو؛ دست پسرت را بگیر و از نزد من ببر، چرا که او علم ربانی و پیامبران را دارد و احتجاج به معلمی برای تعلیم ندارد

دعای ناد امام علی علیه السلام:.

از برای ناد علی (ع) هفتصد خاصیت ذکر کرده اند و در تمام مهمات آنرا موثر دانسته اند و طریقه ختم ناد علی کبیر آنست که اگر کسی را مهمی عظیم پیش آید ناد علی (ع) را 7 نوبت به نیت آن مهم بخواند البته برآورده خواهد شد.اگر بعد از نماز صبح به نیت مال و ثروت، روزی 9 بار بخوانی ثروتمند گردی.اگر جهت ادای قرض 15 روز و روزی 22 مرتبه بخوانی قرضت ادا میگردد.

اگر کسی این دعا را با خود داشته باشد از شر جمیع حیوانات و جن و انس محفوظ باشد و دعا این است:

بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم.

نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُوَرَمَیتَ مُنقَضی فی ظِلل ّاللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یااللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیّ ُیاعَلِیُّ یاعَلِیُّ ا َدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ ا َکبَرُاَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌاللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَدی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إ ِیاکَ نَعبُدُ وَ إَِیاکَ نَستَعینُ یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهُ اَدرِکنی یابابَ اللهِ ا َدرِکنی یاحُجَّهَ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ ا َدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیَّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِوَالقَهر ُفی قَهرِ قَهرکَ یاقَهارُیاقاهِرَالعَدُوّ یاواِلیَ الوَلِیَّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِی ُّرَمَیتَ مِن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَسَیف ِاللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلی َاللهِ اِنَّاللهُ بَصَیرٌ بِالعَبادِوَاِلهکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ اَدرِکنی یاغیاثَ المُستَغییَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمَینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعین وَالحَمدُاللهِ رَبِّ العالَمینَ

ترجمه دعای نادعلی

بخوان علی را که مظهر صفات عجیبه است .تا یاری کننده تو باشد در سختی ها این بنده پیوسته به خدا نیازمند استو من در امورم به او تکیه کرده ام و امور گذشته و اینده ام را به او وا می گذارم برای رفع هر ناراحتی تو را می خوانم.تا مشکل حل و مسائل روشن گرددقسم به بزرگیت ای خدا و به پیامبریت ای محمد و به ولایت تو ای علی ای علی ای علی .مرا در یاب بحق لطف پنهانت . الله اکبر و من از شر دشمنانت بیزاری می جویم .خدای بی نیاز از سوی تو یاری می شم و بر تو اعتماد دارم به حق ایاک نعبد و ایاک نستعین .ای پدر کمک ای پدر حسنین مرا در یابای شمشیر خدا ای در خدا , ای حجت خدا ,ای ولی خدامرا در یاب.به حق لطف پنهانت ای غالب و غلبه کننده,ای دوست دوست خدا ای مظهر صفات عجیبه ای علی یقین دارم هرکه بخواهد ظلم نماید تو به شمشیر کشنده او را از پای در می اوری من تمام امورم را به تو واگذارمی کنم.بدرستی او بصیر بر بندگان است فرماید :خدای شما خدای واحد است و غیر از او خدایی نیست و بخشنده و مهربان .مرا در یاب ای فریاد رس فریاد خواهان ای راهنمای سر گردانان ای امان ده تر سندگان ای یاری دهنده پناه آورندگان ای رحم کننده بر فقرا    ای خدا به رحمتت مرا در یاب و درود فرست بر محمد و ال او و ستایش برای جهانیان است و بس.......

طریقه ختم ناد علی کبیر

طریقه ختم نادعلی کبیر آن است که اگر کسی را مهمی پیش آیدناد علی را هفت نوبت بخواند به  نیت آن مهم ، البته برآورده شود واگرنزدبزرگی یا امیری میروی ، روزی سه مرتبه  ناد علی رابخوان وبر جمیع اعضای خود بِدَم محب ومخلص تو شود واگر به نیت فرزند بخوانی حق تعالی به تو فرزند کرامت کند ، اگر خواهی شخصی را مسخر خود گردانی در شب جمعه چهارده مرتبه به اسم او بخوان و صد مرتبه صلوات بر محمدوآل او بفرست البته مسخر تو گردد و هرچه گویی از سخن وصلاح تو بدر نرود واگر بعد از نماز صبح به نیت مال نه مرتبه بخوانی غنی شوی و اگر جهت ادای قرض پانزده روز روزی بیست ودو مرتبه بخوانی ادا شود و اگرزنی دیر زاید پنج نوبت بر آب بخواند و بخورد آن زن زود زاید و اگر کسی این دعا را با خود دارد از شر جمیع حیوانات وجن و انس محفوظ باشد و هر که شک آورد البته کافر است  :

نقل شده از : زاد المعاد علامه مجلسی

دعای معروف به «ناد علی» سند معتبری دارد؟

آیا دعای معروف به «ناد علی» سند معتبری دارد و در منابع معتبر نقل شده و کیفیت خواندن آن چگونه است؟ آیا اگر کسی از این دعا یا هر دعایی حاجت گرفت، می توان به آن اعتماد کرد؟
منظور از دعای ناد علی، شعر "ناد علیا مظهر العجائب* تجده عونا لک فی النّوائب * کلّ غمٍّ و هَمٍّ سَینجَلی *بِوَلایَتِکَ یا علیّ یا علی یا علی" است که در جلد 20 بحار الانوار ص 73 از قول میبدی، یکی از شارحان اهل سنت دیوان امیرالمؤمنین (ع) نقل شده است که متن روایت چنین است:

و گفته شده است که به پیامبر در روز ا حد ندا شد:

"ناد علیا مظهر العجائب * تجده عونا لک فی النّوائب

کلّ غمٍّ و هَمٍّ سَینجَلی* بِوَلایَتِکَ یا علیّ یا علی یا علی."

و به همین مقدار اکتفا شده و ی که دلالت داشته باشد که می توان از این شعر به عنوان دعا استفاده کرد، نقل نشده است.

از طرفی، با آنکه باید هر دعا را بر همان اساسی خواند که در روایت مرتبط وارد شده، اما باید در نظر داشت که برخی دستوراتی که در ارتباط با کیفیت خواندن "ناد علیا" بیان می شود، منشأ روایی نداشته و در کتب معتبر حدیثی چنین دستوراتی مشاهده نمی شود.

به هر حال، خواندن آن به امید ثواب یا "قصد رجاء" اشکال ندارد.

مراجع  معظم تقلید فرموده اند:

خواندن دعاهایی که اعتبار سندش معلوم نشده، به امید ثواب، نه به قصد ورود اشکال ندارد.[1] یعنی به امید ثواب خوانده شود، نه به این قصد که از معصوم(ع) وارد شده است.

نکته دیگر آن است که در عبادات، آنچه در مرحله اول اهمیت دارد، استناد آن به یکی از منابع معتبر است، اما در  خصوص ادعیه، بر اساس روایات وارده از معصومان، ایرادی ندارد که هر فردی با انشاء خود و به شرط عدم تعارض با آموزه های اسلامی، به مناجات با پروردگار بپردازد[2]، اما نمی توان اصلی کلی را مورد پذیرش قرار داد که اگر شخصی با خواندن دعا و یا پرداخت نذری به حاجت خویش رسید، دیگران نیز آن دعا را مانند دعایی مأثور و منقول از امامان (ع) دانسته و آن را به مجموعه دعاها و اعمال موجود اضافه کنند.
دعایی منسوب به حضرت امیرالمومین علی علیه السلام :

زیر آسمان و مأیوس از غیر خداوند این ذکر شریف را بگویید  :

اَللّهُمَّ اِنّى اَتَوَجَّهُ اِلَیکَ بِنَبیِّکَ نَبىِّ الرَّحمَةِ وَ اَهلِ بَیتِهِ الَّذینَ اختَرتَهُم عَلى عِلمٍ عَلَى العالَمین .

ناد علی کبیره :

بسم الله الرحمن الرحيم الهي و صمدي من عندک مددي و عليک معتمدي بحق اياک نعبد و اياک نستعين بحق محمد العربي يا کريم تکن مني و الکريم يا کريم في کرم کرمک يا کريم ناد عليا مظهر العجائب و الجليل في جلال جلالک يا جليل اجب يا جبرائيل سميعا مطيعا بحق هذه الاسما الاعظم الاکرم ان تقضي لنا حاجاتنا کلها ها ها ها هو هو هو بحق قل هوالله احد تجده عونا للک في النوائب بماامره اذا اراد شيئا ان يقول له کن في يا قاهر ذاالبطش الشديد يا قاهر اجب يا عزرائيل سميعا مطيعا بحق هذه الاسما الاعظم الاعظم الاعظم الاکرم ان تقضي حاجاتنا کلها ها ها ها هو هو هو و العزه في عزتک يا عزيز سلام قولا من رب رحيم اجب يا سمائيل بحق هذه الاسما الاعظم الاعظم الاعظم ان تقضي لنا حاجاتنا کلها انشا الله تعالي ها ها ها هو هو هو کل هم و غم سينجلي لا اله الا انت سبحانک اني کنت من الظالمين يا من فطر السموات والارض اجب يا غمرائيل سميعا مطيعا بحق هذه الاسما الاعظم الاکرم ان تقضي لنا حاجاتنا کلها ها ها ها هو هو هو بحق يس و القران الحکيم يا عظيم بعظمتک يا قوي بقوتک يا محمد بنبوتک يا علي يا علي يا علي ادرکني ايها المرتضي يا ولي الله يا قاهر العدوه يا مظهر العجائب يا مرتضي علي بحق هذه الاسما الاسما الاسما الاعظم الاعظم الاعظم الاکرم ان تقضي حاجاتنا کلها ها ها ها هو هو هو بحق ن و القلم و يسطرون احفظنا من افات الدنيا و الاخره انک علي کل شي قدير يا غياث المستغيثين اغثني يا علي ادرکني من شر اعدائک بري بري بري برحمتک يا ارحم الراحمين
همراه داشتن این دعا و یا خواندن آن موجب فتح و پیروزی میشود

رومی نشداز رسرعلی آگاه     زیراکه نشدکس آگه ازسراله

یک ممکن اینهمه صفات واجب     لاحول ولاقوه الاباالله

روزیکه علی به کعبه آمدبوجود     ازبهرعلی خدادرازکعبه گشود

دربسته بدادخانه خودبعلی     حقاکه علی است خانه زادمعبود                              
--------------------------------------------------------------------------------

طلح

یکی از موهبت هایی که به اصحاب یمین داده می شود "طلح منضود" است. مراد از آن چیست؟

پرسش شما ناظر به آیه 29 سوره مبارکه واقعه است که نعمت های اصحاب الیمین را بر می شمارد. در این آیه از این نعمت با تعبیر «وَ طَلْحٍ مَنْضُودٍ» یاد شده است.
علامه طباطبایی در تفسیر المیزان، در توضیح آیه کریمه می نویسد: «طلح» نام درخت موز است [و «منضود»، (اسم مفعول از مصدر نَضد) به معنی روی هم قرار گرفتن است] و منضود از هر چيز، روی هم چيده شده آن چیز است؛ بنابر این، معناى آيه مورد بحث چنین می شود: اصحاب يمين در [زیر] درختان موز هستند كه ميوه‏ هايش روى هم چيده شده، از پايين درخت تا بالاى آن.(1)
استاد مکارم شیرازی هم در تفسیر نمونه، ذیل آیه کریمه می نویسد: «طلح» درختى است سبز و خوش رنگ و خوش بو؛ جمعى گفته ‏اند همان درختان موز است كه برگ هاى بسيار پهن و سبز و زيبا و ميوه‏اى شيرين و گوارا دارد. «منضود» از ماده «نضد» به معنى متراكم است. ممكن است اين تعبير اشاره به تراكم برگ ها يا تراكم ميوه ‏ها و يا هر دو باشد؛ حتى بعضى گفته‏ اند: اين درختان چنان پر ثمر است كه ساقه ها و شاخه ‏هایش غرق ميوه و پوشيده از آن است.
بعضى از مفسران نیز گفته ‏اند: با توجه به اين كه درخت سدر، برگ هايى بسيار كوچک و درخت موز برگ هايى بسيار پهن و بزرگ و گسترده دارند، ذكر اين دو درخت، اشاره لطيفى به تمام درختان بهشتى است كه در ميان اين دو قرار دارند.(2)

مشخصات

  • منبع: http://shadkamez.rozblog.com/post/104
  • کلمات کلیدی: حروف ,الاعظم ,سوره ,یعنی ,خواندن ,الاسما ,الاعظم الاعظم ,الاسما الاعظم ,حاجاتنا کلها ,حروف مقطعه ,الاعظم الاکرم ,الاعظم الاعظم الاعظم ,الاسما ا
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل